Nasze projekty

w 2018 roku

Spośród 185 wniosków, które otrzymały grant w ramach projektu mPotega, nasz został doceniony i wyróżniony. Nasze działania są inspiracją dla innych!

Rozgrywki matematyczne dla klas 4-6

w ramach programu mPotęga


W listopadzie odbył się szkolny konkurs matematyczny dla uczniów klas IV - VI. Uczestnicy matematycznych rozgrywek mogli wykazać się w trzech specjalnie przygotowanych rundach tj. test, matematyczne skojarzenia oraz losy niespodzianki. Wszyscy aktywnie i z wielkim zaangażowaniem zmagali się z kolejnymi etapami konkursu. Na koniec wyłoniliśmy zwycięzców z klas IV, V, VI. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, które zostały zakupione z pozyskanego grantu w ramach programu mPotęga “Matematyka z chełmińskimi zabytkami w tle”.Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a komisji w składzie:

pani D. Wasilkowskiej, pani A. Malickiej oraz panu P. Hirt za pomoc podczas konkursu.

koordynatorki projektu:

A.Roczniak i D. Kurzeja

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

Prowadziliśmy warsztaty matematyczne w “Katoliku”

ramach programu mPotęga

Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Alicji R. i Doroty K., przeprowadzili warsztaty matematyczne dla klasy II Katolickiej Szkoły Podstawowej w Chełmnie. W trakcie zajęć starsi uczniowie zachęcali młodsze koleżanki i kolegów do rozwijania wyobraźni i aktywności matematycznej poprzez zabawę doskonalącą rachunek pamięciowy z użyciem kostek sześciennych. W kolejnym etapie naszego spotkania uczestnicy zapoznali się z różnymi przyrządami, takimi jak: taśma miernicza, suwmiarka i koło pomiarowe. Drugoklasiści z wielkim zaangażowaniem samodzielnie wykonywali pomiary szkolnego boiska używając poznane przyrządy. Otrzymane pomiary porównywali z wymiarami boiska Stadionu Narodowego w Warszawie. Dziękujemy pani wychowawczyni Ewie P. za umożliwienie przeprowadzenia innowacyjnych zajęć w ramach programu mPotęga.

Mamy Niepodległą! Optymistyczne świętowanie Niepodległości oraz dzielenie się tą radością z bliskimi i znajomymi poprzez wysłanie symbolicznej kartki pocztowej. Dzięki Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i pani Renacie Mackojć.

Matematyczna wyprawa… w ramach programu mPotęga pn. “Matematyka z Chełmińskimi zabytkami w tle”

W październiku uczniowie wybrali się na matematyczną wyprawę do Parku Miniatur Zamków Krzyżackich w Chełmnie. Uczestnicy mieli okazję dokonać pomiarów wybranych miniatur i wykonać odpowiednie zdjęcia, które posłużą do obliczenia rzeczywistych wymiarów.

A.Roczniak, D. Kurzeja

Budujemy makietę …w ramach projektu mPotęga

Podczas warsztatów matematycznych uczniowie klas Vb, VIa i VIc pod czujnym okiem pań A. Roczniak i D. Kurzei tworzą makietę kaplicy

św. Marcina, w której mieści się nasza szkolna biblioteka przy ul: 22 Stycznia 4. Zobaczcie jak oni dzielnie pracują :-)

NOC w szkole w ramach programu mPotęga.

W piątkowy wieczór 28 września 2018 r. uczniowie klas VIb, VIc, Vb i Vc uczestniczyli w warsztatach matematycznych pt. “ Matematyka z chełmińskimi zabytkami w tle” realizowanych przez Stowarzyszenie Oświatowe “Nasza Dwójka”.

Panie A. Roczniak i D. Kurzeja przygotowały warsztaty, które rozwijały myślenie logiczne, aktywność matematyczną oraz doskonaliły rachunki pamięciowe z wykorzystaniem Kart Grabowskiego. Wszyscy uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności matematyczne podczas rozgrywek drużynowych w postaci stacji tj. “Krzyżak”, “Express”, mini quiz oraz rozwiązując szyfrogramy. W trakcie zabaw i konkursów wszystkim dopisywały humory oraz duża porcja energii. Po warsztatach uczniowie wspólnie zjedli pyszną kolację przygotowaną przez rodziców. Niezapomniana noc w Naszej “Dwójce” minęła bardzo szybko. Pełni wrażeń uczniowie wrócili do swoich domów.

Serdeczne podziękowania dla pani Kamili J.- G. za pomoc przy realizacji zajęć i opiekę oraz rodzicom za wsparcie podczas rozgrywek i przepyszną kolację.

W ramach Meet and Code 2018 otrzymaliśmy grant na realizację projektu "Odleć ze Scottiem!"

Sponsor inicjatywy: SAPPartner inicjatywy: Fundacja TechSoup #meetandcode #codeEU

Gry i zabawy w ramach programu mPotęga

We wrześniu przeprowadziliśmy warsztaty matematyczne dla uczniów klas IIIa i IIIb naszej szkoły. W trakcie zajęć uczniowie klas szóstych zachęcali młodsze koleżanki i kolegów do rozwijania wyobraźni i aktywności matematycznej. Uczestnicy z radością i wielkim zaangażowaniem brali udział w matematycznych grach i zabawach z wykorzystaniem sześciennych kostek, magicznego trójkąta i Kart Grabowskiego.

Dziękujemy paniom S. Mikiewicz i M. Pilkiewicz za umożliwienie przeprowadzenia innowacyjnych zajęć w ramach programu mPotęga.

Koordynatorki projektu

Alicja Roczniak i Dorota Kurzeja


Udało nam się pozyskać grant od fundacji mPotęga. Od września zaczynamy „Matematykę z chełmińskimi zabytkami w tle”

Dofinansowanie wyjazdu dzieci, które uzyskały wzorową ocenę zachowania na spektakl w Świeciu.

Przygotowujemy się do akcji Bądź EKO - Weź siatkę na zakupy!

„Bajkowy pociąg” to tytuł przedstawienia teatralnego, które w naszej szkole obejrzeć mogli uczestnicy Stowarzyszenia „Ludzie – Ludziom”. Sztukę wystawili uczniowie klasy Va, którzy przygotowali je pod czujnym okiem swojej wychowawczyni Pani Katarzyny Nowak. Radość na twarzach naszych gości oraz gromkie brawa były dowodem na to, że kolejne nasze spotkanie możemy zaliczyć do udanych.

Cykl spotkań z Stowarzyszeniem Ludzie - ludziom. W czasie zajęć artystycznych tworzyliśmy prace plastyczne pt.: "Magiczne ogrody". Uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych, które prowadziła aktorka Iga Jambor - Skupniewicz.

W ramach zajęć integracyjnych pt. „Magiczne ogrody” naszą szkołę odwiedzili podopieczni Stowarzyszenia Ludzie – Ludziom, którzy uczestniczyli w zajęciach plastycznych pod kierunkiem Pani Ewy Sikory. Pod czujnym okiem Pani Ewy powstały przepiękne prace wykonane techniką collage.

Sieciowanie nauczycieli z powiatu chełmińskiego, chcących włączyć multimedia i programowanie w nauczanie.